YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbadi'den Musul mesajı
İbadi'den Musul mesajı
25 Aralık 2015 19:52
Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, güvenlik güçlerinin Ramadi'de kontrolü sağladıktan sonra Musul'u kurtarmaya yöneleceğini belirtti.

Başbakanlık basın ofisinin açıklamasında sözlerine yer verilen İbadi, "Musul'un kurtarılması, Ramadi'de gerçekleşen zaferden sonra tüm Iraklıların birliği ve dayanışmasıyla gerçekleşir. Güvenlik güçleri, Ramadi'de kontrolü sağladıktan sonra Musul'u kurtarmaya yönelecek" ifadelerini kullandı.

Bu arada Irak Savunma Bakanlığı sözcüsü Nasir Nuri, yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin Ramadi'yi kurtarma operasyonunun son aşamasına geldiğini aktardı.

Salı günü Ramadi'yi terör örgütü DAEŞ'ten temizlemek için operasyon başlatan Iraklı güçler, birçok semtte kontrolü sağlamıştı.

Terör örgütü DAEŞ'in, Haziran 2014'te Irak ve Suriye'de bazı bölgeleri ele geçirmesiyle hükümet birlikleriyle örgüt militanları arasında başlayan çatışmalar, ülkenin farklı kentlerinde devam ediyor. ABD'nin öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ise DAEŞ'i hedef alan operasyonlara bir yıldan fazla süredir havadan destek veriyor.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler