YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbadi'den flaş açıklama: Referandum mazide kaldı
Irak Başbakanı Haydar el-İbadi "IKBY referandumu mazide kaldı. Irak bayrağı tüm Iraklılarındır. Ülkenin her yerinde asılması gerekir" dedi.
İbadi'den flaş açıklama: Referandum mazide kaldı
17 Ekim 2017 / 19:17 Güncelleme: 17 Ekim 2017 / 20:16

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Irak bayrağının ülkenin her yerinde asılması gerektiğini belirterek, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) referandumunun da mazide kaldığını belirtti.

REFERANDUM ARTIK BİTTİ, IRAK BAYRAĞI'NIN ÜLKENİN YER YERİNDE ASILMASI GEREKİR

Başbakan İbadi, Bağdat'taki hükümet sarayında yaptığı basın toplantısında, "IKBY yetkililerini referandumun en başta Kürtlerin çıkarına zarar vereceği yönünde uyardım. Referandum artık bitti ve mazide kaldı. Irak bayrağı tüm Iraklılarındır. Ülkenin her yerinde asılması gerekir" dedi.

"Ülkede hiçbir iç savaşa girmeyeceğim" diyen İbadi, "Daha önce de duyurduğum gibi federal yönetim otoritesinin tüm ülkede uygulanması sözüme hala bağlıyım" ifadesini kullandı.

"BAYRAK YAKMA OLAYLARI KÖTÜ NİYETLİ GİRİŞİMLERDİR"

Başbakan İbadi, "Kerküklü vatandaşlara zarar verilmemesi uyarısı yapıyorum ve bayrak yakma olayları kötü niyetli girişimlerdir" diyerek, Kerkük ve tartışmalı bölgelerde provokatif eylemlerin yapılmaması için uyarıda bulundu.

IKBY'DE ÜÇ AYRI FEDERAL YÖNETİM KURULMASI ŞARTI İDDİALARI GERÇEK DIŞI

Irak Başbakanı ayrıca, Kerkük'e yönelik operasyon sırasında Peşmerge'nin çatışmadan geri çekilmesinin arkasında "IKBY'de üç ayrı federal yönetimin kurulması" şartı olduğu yönündeki iddiaların ise gerçek dışı olduğunu bildirdi.

ömer kimin piyonusun
 // murat anar
Ömer ABD kuklası Barzaninin hezimetine üzülmüş.Irak Suriye iRAN ve TÜRKİYEnin toprak bütünlüğü tüm Ortadoğu halklarının geleceği ve barışı için önemlidir.Küresel EMPERYALİZM BU TOPRAKLARDA TARİHİ BİR YENİLGİYE UĞRAYACAK....
18 Ekim 2017 Çarşamba 09:24
 // Ömer/ Dönün BADI si IBADI oldu
i.badi'yi de muhatap aldık ya sonunda. Işte bu bizim hariciye haLimiz aman aman......
17 Ekim 2017 22:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler