YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbadi: DAEŞ'in Irak topraklarındaki varlığına son verilecek
İbadi: DAEŞ'in Irak topraklarındaki varlığına son verilecek
29 Aralık 2015 08:34
Irak Başbakanı İbadi, "2016 yılı DAEŞ için hezimet yılı olacak. DAEŞ'in Irak topraklarındaki varlığına son verilecektir" dedi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 2016 yılının terör örgütü DAEŞ için "hezimet yılı" olacağını belirtti.

Enbar vilayetinin merkezi Ramadi'nin terör örgütü DAEŞ'ten kurtarılması dolayısıyla devlet televizyonuna konuşan İbadi, "2015 kurtuluş yılı ise 2016 nihai zafer yılı olacaktır. DAEŞ'in Irak topraklarındaki varlığına son verilecektir" ifadesini kullandı.

İbadi, Ramadi'deki ailelerin canlarını tehlikeye atılmaması konusunda özen gösterilmemiş olsaydı çok uzun süre önce bu kurtuluşun gerçekleşmiş olacağını savunarak, şunları kaydetti:

"DAEŞ terör çeteleri, okulları, camileri, hastaneleri, caddeleri ve her yeri hedef aldı ancak buna rağmen yüzlerce unsuru öldürüldü ve hezimete uğradı. 2016 yılı DAEŞ için hezimet yılı olacak. Din, mezhep ve ırk aidiyetlerine rağmen tüm Irak halkı, ordusu ve güvenlik güçleri, Peşmerge ve özel güçleri, bu zaferin sahibidir. Canlarını bu yolda verenler ve yaralananlar ise bu zaferin tacıdır." 

Ramadi'nin ardından güvenlik güçlerinin Musul'u kurtarmaya yöneleceğine dikkati çeken İbadi, "Tam bir inançla 'Musul'u kurtarmak için geliyoruz. DAEŞ'e büyük ve nihai darbe indirilecek" diye konuştu. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler