YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hz. Muhammed karikatürü yarışmasında çatışma: 2 ölü
ABD'de İslam karşıtı eylemlerle gündeme gelen Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi'nin düzenlediği Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasının gerçekleştirildiği salonun dışında silahlı çatışma yaşandı.
Hz. Muhammed karikatürü yarışmasında çatışma: 2 ölü
04 Mayıs 2015 / 10:25 Güncelleme: 04 Mayıs 2015 / 10:48

Salonun bulunduğu Garland bölgesi polisinden yapılan açıklamada, bir otomobildeki iki kişinin salonun dışında bulunan güvenlik görevlilerine ateş açtığı, polislerin karşılık vermesi sonucu iki saldırganın öldürüldüğü, bir güvenlik görevlisinin ise yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, saldırının Curtis Culwell Center'da düzenlenen karikatür yarışmasıyla ilgisi olup olmadığı ve saldırganların kimliği konusunda bilgi verilmedi.

Önünde saldırı gerçekleşen salonda, daha önce de provokatif eylemler gerçekleştiren İslam karşıtı Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi adlı kuruluş Hz. Muhammed karikatürleri yarışması düzenliyordu.

10 bin dolar ödüllü yarışmaya Hollandalı politikacı Geert Wilders da katılmıştı. Çatışmanın ardından salonun boşaltıldığı kaydedildi.

Yarışmayı düzenleyen kuruluş daha önce de New York'ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarına İslam merkezi açılmasına karşı kampanya yürütmüş, İslam karşıtı ilan yayınlamak için ABD genelinde billboard'lar kiralamıştı. 

 

AA

 // mustafa
hollanda, döneminin en büyük sömürgecisi,
İslam medeniyetlerinin kaç tane sömürgesi vardi ki düşman oluna.
İslam medeniyetlerinin suçu, sömürgecilere engel olmaktır....
04 Mayıs 2015 07:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler