YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetin baş edemediği çöp sorununa ordu el attı
Hükümetin baş edemediği çöp sorununa ordu el attı
Hükümetin baş edemediği çöp sorununa ordu el attı
16 Haziran 2008 / 10:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İtalya'nın Napoli kentinde sokaklarda birikerek halk sağlığını tehdit eden ve hükümetin başedemediği çöp toplama işini sonunda İtalya ordusu üstlendi.


İtalya'nın güneyinde çöp dağlarıyla tanınan ünlü Napoli, uzun zamandır süren çöp bunalımına çare ararken ordu soruna el attı. Ana çöplüklerde yer kalmadığı için toplanmayan çöpler mikrop saçarken hükümetin yapmış olduğu çevre planlarının işe yaramadığı, önceki dönemlerde çöp dağlarının birçok kişinin ölümüne neden olduğu için İtalya ordusu sonunda çöp toplama işini üstlendi.


ÇÖP DARBESİ YAPILDI


Halkın sağlığına ciddi zarar vermeye başlayan çöp sorununda hükümetin bizzat ordudan çöp darbesi yapmasını istediği belirtildi. Ordu sokaklarda biriken 100 bin ton çöpü toparlamak için düzinelerce kamyonu seferber etti. İtalya’nın güneyindeki boş bölgelere götürülerek yok edilmeye başlanacağı açıklandı. Öte yandan İtalya'nın suçla mücadele etmek amacıyla belirlenen noktalarda da asker konuşlandırdığı, 2 bin 500 kadar askerin polis kuvvetlerin'e destek vermek amacıyla asayişi sağlamak için görevlendirileceği belirtildi. Bu uygulamanın 6 aylık deneme süreci kapsamında askerlerin sokaklarda konuşlandırılarak başlayacağı ifade edildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler