YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollande son bilançoyu açıkladı
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Nice'deki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Hollande; "Özgürlüğü seven tüm insanlara saldırılarını sürdüreceklerdir. Karşımızda uzun bir savaş var. " dedi.
Hollande son bilançoyu açıkladı
15 Temmuz 2016 / 16:12 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 16:24

Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın Nice şehrinde milli gün kutlamaları sırasında gerçekleşen terör saldırısı sonrasında açıklama yaptı.

Hollande'ın açıklamasından satır başları;

Bakanlarımızla görüştük. Neler yapılacağına dair çalıştık. Güvenliğin sağlanması birinci önceliğimiz. 84 kişi hayatını kaybetmiş durumda. Ölüm kalım savaşı veren 50 kişi var. Yaralılar arasında küçük çocuklar da var.

İnsanlar mutluluğu paylaşmak için Fransa'ya geldi. Yara almayan insanlar ise olayın travmasını ömürleri boyunca yaşayacaklar. Güvenlik güçleri tüm imkanlar seferber edilerek güvenliği sağladılar. Verdiğimiz kararlardan dönmememiz gerekiyor.

Burada cinayetlerin önlenmesi için emniyet güçleri ellerinden geleni yaptı. Fransız Emniyet Güçleri, son saldırıdan sonra ellerinden geleni yapıştır.

Ben hastanede yaralananları ziyaret ettim. Hastanede çalışan insanlar insanüstü bir çabayla hayat kurtarmaya çalıştılar. Son 5 yıl içerisinde bir saldırı daha geride kaldı. Özgürlüğü seven tüm insanlara saldırılarını sürdüreceklerdir. Karşımızda uzun bir savaş var.  

 // Ömer
Ilahi Adalet MI!?...
15 Temmuz 2016 18:23
1
 // 1
suçlu da olsa o kadar insanın içinde bir insana o kadar saldırılmaz suçu ne olursa olsun hani insan hakları hani özgürlük ...kendi kanunlarınız da boguulursunuz insallah...
15 Temmuz 2016 16:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler