YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollande: Saldırıları IŞİD düzenledi
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande saldırıların IŞİD tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.
Hollande: Saldırıları IŞİD düzenledi
14 Kasım 2015 / 11:57 Güncelleme: 14 Kasım 2015 / 19:07

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris'te dün gece meydana gelen saldırıların terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Elysee Sarayı'nda yapılan Savunma Konseyi toplantısı sonrasında konuşan Hollande, Paris'te gerçekleştirilen saldırıların bir "savaş nedeni" olduğunu belirterek, "Savaş karşısında ülke olarak gerekli kararları almak zorundayız. Bu eylem, DAEŞ adlı terörist bir ordu tarafından özgürlüğümüze karşı yapılmış bir saldırıdır" dedi.

al-003.jpg

Cumhurbaşkanı Hollande, saldırının dışarıdan planlanarak ülke içindeki işbirlikçiler tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ülkede 3 gün yas ilan edildiğini duyuran Hollande, saldırıları "mutlak bir barbarlık" olarak niteledi.

Hollande, ülkede birlik çağrısında bulunarak, herkesi soğuk kanlı olmaya davet etti. Gelecek günlerde Paris'te güvenliğin arttırılması için çok sayıda askerin şehirde bulunacağını açıklayan Hollande, "Fransa utanç verici ve çok şiddetli bir saldırıya uğramıştır. Ancak Fransa bu saldırı karşısında acımasız bir şekilde davranacaktır" ifadelerini kullandı.

Hollande ayrıca pazartesi günü Ulusal Meclis'in Versailles'daki toplantısında saldırılara ilişkin bir konuşma yapacağını da bildirdi.

Paris'te dün gece meydana gelen terör saldırılarında ölü sayısının 128'e yükseldiği bildirilmiş, saldırılarda 80'i ağır 180 kişinin de yaralandığı kaydedilmişti. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. 

 // Rasim DUMAN
11 Eylul 2001'deki İkiz Kuleler saldirilari, ABD'nin Afganistan ve İrak harekatlarinin gerekcesi oldu. ABD Silah sanayiinin cokmesinin onune gecildi, ABD Ortadogu'ya saglam bir sekilde yerlesti. Fransa'da cereyan eden bu hadiseler, acaba neyin "gerekcesi" olacak ? Ortada yine vahsice,alcakca,riyakarca, sinsice ve sahtekarca bir "tezgah" var. Fransa'nin ve Bati dunyasinin bundan sonra atacagi adimlar herseyi isbat edecek....
14 Kasım 2015 15:26
 // Rasim DUMAN
1941'de Alman hucumlarindan bunalan İngiltere, ABD'yi Almanlar'a karsi savasa girmesi icin ikna etmeye calisiyor, Ancak ABD Baskani Roosvelt, ABD Kamuoyunun Avrupa'daki bir savasa mudahil olmaya hic te istekli olmadigini İngiliz Basbakan Churchill'e caresizce soyluyordu. Ama bir "tezgah" kuruldu ve uzakdogudaki ABD ussu Pearl Harbour'a, Japonlar "saldirtildi". Neticede ABD kamuoyu bir anda savas taraftari oldu....
14 Kasım 2015 15:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler