YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollande ABD ve Rusya'ya gidiyor
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Paris saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu yaşananlar gösterdi ki terör bize savaş açmıştır" diye konuştu. Hollande yarın ABD'ye Perşembe günü ise Rusya'ya gideceğini açıkladı.
Hollande ABD ve Rusya'ya gidiyor
18 Kasım 2015 / 14:17 Güncelleme: 18 Kasım 2015 / 15:09

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Paris saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmanın satırbaşları şöyle;

Yaşananlar gösterdi ki terörizm bizi hedef almıştır. Mali kaynaklarıyla elindeki kaynaklarla bize savaş ilan etmiştir. Travma geçiriyorlar. Aileleri keder içerisindeler. Bu saldırılar Paris'i ve Saint Denis'i göz yaşlarına boğdu. Fransa'yı yasaya boğdu.

Çünkü bütün ülke saldırı altındaydı. Ülkenin temsil ettiği değerler hedef alındı. Fransa'nın nesiller boyunca temsil ettiği özgürlüğü hedef almaktaydı. Saldırıya uğrayan şeyler bunlardı. Çünkü bu barbarlar Fransa halkının çok kültürlülüğünü ayrım yapmadan hedef aldılar. Çünkü Fransa canlılığı comertliği özgürlüğü ve hayatı temsil ediyor. Çok yoğun duygular içerisindeyiz. Çok öfkeliyiz. Herkes bu saldırganları etkisiz hale getirmek istiyor. Suriye'deki operasyonlardan geri adım atmayacağız. Operasyonlarımız daha da yoğunlaşarak devam edecek.

Hiçbir şey bizi ayıramaz. Seçimlere katılan herkes sorumluluklarının farkında.

Özgürlüklerimize yeniden kavuşmak için elimizden geleni yapacağız.

Olağanüstü hal bu geceden itibaren üç aya çıkartılacak. Onlara mali anlamda destek sağlayan herkesi ortaya çıkaracağız.

1
 // 1
yüze vurur ifadesi çok mi acıdı bi tanesi...
18 Kasım 2015 17:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler