YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollanda'dan PKK'ya izin!
Türk yetkililerin toplantı ve miting yapmasını engelleyen Hollanda, terör örgütü PKK'ya gösteri izni verdi.
Hollanda'dan PKK'ya izin!
21 Mart 2017 / 03:30 Güncelleme: 21 Mart 2017 / 09:12

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Nevruz kutlaması olarak sunulan etkinliğe yaklaşık 200 kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği belirtildi.

"HAYIR" OYU ÇAĞRISI YAPTILAR

Örgüt yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, sık sık Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

PKK yandaşları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı. 

hollandaa.jpg

ÇİFTE STANDART

Hollanda'nın Avrupa Birliği (AB) terör örgütleri listesinde olmasına rağmen PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engellemişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da sınır dışı edilmişti. Hükümet, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

çifte standartmış.. ne k0lay çözduk işte..
 // hursit dilaver
vay be. ama h0llanda ayıp etmiş.yani yapmamalıydı.bu yakışmamış.bunu artık yuksek şiddetde, guçlu bir şekilde pr0test0 etmek lazım.aman fazla guçlu 0lmasın bak. 0 kadarda değil. derseler ki, BRE TURKLER, BİZ, BRUKSELDE PKK ÇADIRI KURULDUĞUNDA BAŞBAKANINIZ YANINDAN GEÇTİ DE TIK ETMEDİ.YANİ NİYE BİR ÇAY İÇMEYE GİRMEDİ DİYE DE ŞAŞTIK.ŞİMDİ H0LLANDADA YAPILAN NE Kİ.ÇİFTE STANDARTLI 0LMAYIN derse adamlar haklı..neyse,PR işini beceremiy0ruz.0nlar anlasın istiy0ruz.0lmaz.ben turizmciyim.böyle 0lmaz ....
21 Mart 2017 Salı 12:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler