YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollanda'dan önemli YPG ve Afrin açıklaması
Hollanda'dan önemli YPG ve Afrin açıklaması
23 Ocak 2018 20:46
Türkiye'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı harekatına Hollanda'dan destek geldi. Hollanda Dışişleri Bakanı, terör örgütü YPG'yi hiçbir zaman desteklemediğini belirtti.

Hollanda Dışişleri Bakanı Ziljstra, "Türkiye'de ve ülkeye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil. Hollanda hükümeti YPG'yi hiç bir zaman desteklemedi."

Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"na ilişkin, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil." dedi.

Zijlstra, Hollanda Parlamentosu'nda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı" ile ilgili milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Zijlstra, "Bu bir Türk, Kürt çatışması değildir. Bunun Hollanda'da da böyle olmaması gerekir. Kabinede, ülkede gerginliğin tırmanmaması için gereken görüşmeler yapılıyor." diye konuştu.

Birleşmiş Milletler (BM) Şartı’nın meşru müdafaa hakkını düzenlediği 51. maddesine de atıfta bulunan Zijlstra, "Türkiye'ye karşı açıkça saldırılar oldu. Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil. Hollanda hükümeti YPG'yi hiçbir zaman desteklemedi. YPG ile PKK arasında güçlü bağlantılar var. PKK ise hem Hollanda hem de Avrupa'ya göre bir terör örgütüdür." ifadesini kullandı.

Hollanda hükümetinin hareketle ilgili kaygıları da olduğunu kaydeden Zijlstra, "Türkiye ile gereken görüşmeleri yapıyoruz. Fakat, Türkiye'nin yaptığı hareket, uluslararası mücadeleye karşı ve yasa dışı değil. Bu durumda hareketi yargılamamız doğru olmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Hollanda’da terör örgütü PYD/PKK yandaşları Rotterdam'da Geylani Hizmet Vakfı'na bağlı camiye dün gece saldırıda bulundu. 

Saldırıda caminin camlarının kırıldığı ve duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı yazıların yazıldığı belirtildi.

 // Feyz
Kadın Millet vekilimize ve vatandaşlarımıza yapılanları bu destek açıklamaları unutturamaz .gavurdan dost domuzdan post olmaz boşuna dememişler ya....
24 Ocak 2018 11:04
batının hilesi
 // meçhul vatansevr
düşman bize dost görünüp bizi haince aldatmasın aldanmayalım...
24 Ocak 2018 Çarşamba 01:32
a
 // I.Kalender
Bu Avrupa Türkiyeye destek cikmaz. Bunlar Türkiyeye muhtac ackurtlar. Mahsat. Türkiyeyle cikarlari icin desteklemek. Yani köprüyü gecene kadar dayi Misali. Iki yüzlü ... Sizlerden destek gelse ne olur gelmezse ne yazar. Köseye sıkışınca destek . Unutmadik untmayacagiz unutrurmayacagiz . Kani bozuk Domuzlar...
24 Ocak 2018 01:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler