YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollanda'dan Bosna'ya destek
Hollanda'dan Bosna'ya destek
02 Temmuz 2014 02:35
Hollanda'da felakette zarar görenler için yardım kampanyası düzenlendi.

Hollanda'da, Avrasya Türk Kadınlar Birliğinin öncülüğünde, Bosna Hersek'teki sel felaketinde zarar görenler için yardım kampanyası yapıldı. Lahey'de gerçekleştirilen, Türklerin yanı sıra Hollandalı ve Bosnalıların da katıldığı programda toplanan yardım paraları, Bosna Hersek'teki felaketzedelere ulaştırılacak.

Şarkıcı Ecehan Kalender'in sahne aldığı programda ressam Gülümser Kalender Tezcan'ın eserleri açık artırmayla yardım amaçlı satışa sunuldu. Toplanan yardım paralarıyla Bosna'daki selzedelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalışacaklarını belirten Avrasya Türk Kadınlar Birliği Başkanı Fatma Aktaş, programa gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi.

Bosna ile aralarında sıcak bir ilişki olduğunu, sel felaketi dolayısıyla yakın zamanda bölgeyi ziyaret ettiğini kaydeden Aktaş, "İnsanların nasıl zor durumda olduklarını bizzat gördük. Bu acıya kayıtsız kalmamız mümkün olamazdı. Topladığımız paralarla gıda paketlerini oluşturarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bunun yanında ilaç ve temizlik malzemeleri de temin etmeye çalışacağız" diye konuştu. Yardım kampanyalarının bir süre daha devam edeceğini bildiren Aktaş, ayrıca Hollanda'da süren Srebrenitsa kurbanlarının hukuki mücadelelerini de yakın takip ederek desteklediklerini aktardı.
    

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler