YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Holland, Fransız uçak gemisini ziyaret etti
Holland, Fransız uçak gemisini ziyaret etti
04 Aralık 2015 22:37
Fransa Cumhurbaşkanı François Holland, DAEŞ ile mücadele için Akdeniz'e yola çıkan uçak gemisi Charles de Gaulle'ü ziyaret etti.

Holland, sürpriz ziyaretinde uçak gemisindeki askerlere yaptığı konuşmada, Fransa'nın Suriye ve Irak'ta DAEŞ'e yönelik hava saldırılarını daha da yoğunlaştıracağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayından yapılan yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Holland'ın ziyareti sırasında askerlere, "Bir kaç gün içinde yeni bir bölgeye gönderilecek ve müttefiklerimizin komuta sorumluluğunu üstleneceksiniz. Ülkemize yapılan bu korkunç korkakça terör saldırısının ardından DAEŞ ile mücadelenin yoğunlaşmasına karar verdim bu da, sizin daha fazla hava saldırısı düzenleyeceğiniz anlamına geliyor" dediği belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca helikopterle gemiye ulaşan Holland'ın gemide yaklaşık 2 saat kaldığı ve yapılan hazırlıkları yerinde denetlediği ifade edildi. 

Uçak gemisi Charles de Gaulle'ün, önümüzdeki günlerde Süveyş kanalı üzerinden Körfez'e giderek, bölgedeki ABD uçak gemisinin yükünü hafifletmesi bekleniyor. Fransız uçak gemisinde 30 savaş uçağı bulunuyor.

Fransa, Paris'teki terör saldırılarında 130 kişinin ölümü, 351 kişinin yaralanmasının ardından Suriye'deki DAEŞ hedeflerine yönelik hava bombardımanını artırmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler