YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hizbullah'tan İsrail'e Kudüs hamlesi
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, DEAŞ ile savaşın sona erdiğini duyurdu. Nasrallah, İsrail'in adımına karşı yeniden Kudüs ve Filistin'e odaklanacaklarını açıkladı.
Hizbullah'tan İsrail'e Kudüs hamlesi
12 Aralık 2017 / 03:55 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 03:57

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 'bölgedeki zaferlerin' ardından Hizbullah'ın yeniden Kudüs ve Filistin'e odaklanacağını açıkladı.

Nasrallah, Trump'ın Kudüs kararının İsrail için sonun başlangıcı olduğunu iddia etti.Hizbullah lideri Nasrallah, "Direniş hattına ve bölümlerine sesleniyorum, şu anda DEAŞ ile savaşımız sona erdi, gerçek hedefimize dönmenin tam vaktidir" şeklinde konuştu.

Hizbullah, 2012 yılından itibaren birliklerinin önemli bir kısmını Suriye'ye göndermeye başlamıştı. Nasrallah'ın açıklaması, Suriye'deki Hizbullah güçlerinin Lübnan'a kademeli olarak Lübnan'a geri çekilebileceği şeklinde yorumlanıyor. Hizbullah, bugün Lübnan'da kapsamlı bir Kudüs mitingi düzenledi.

 

 // Türk
Bilip bilmeden konuşmayın israil hizbullahtan it gibi korkar iaraili bir kez hezimete uğrattı...
12 Aralık 2017 17:18
 // porti
Duy da inanma......
12 Aralık 2017 09:41
 // Ömer/ en büyük düşman: CEHALET
Terör devleti kuyruğuna takılıp HIZBULLAH'ı terörist örgütler listesine alan 'mevsimlik Müslümanlar' utansın. Şam'da kahve içme hayali kuranlar! NE OLDU? Unutmayın katledilen her Müslümanın Kanında sizlerinde parmağı var. Tekrar başa dönen kürkçü dükkanının UTANMAZ TİLKİLERİ!...
12 Aralık 2017 07:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler