YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hitler'le ilgili şaşırtan bilgi
Hitler'le ilgili şaşırtan bilgi
24 Ağustos 2010 11:34
Nazi lideri Adolf Hitler ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Yahudi düşmanı Hitler'in köklerinin Yahudi ve Afrikalılara dayandığı ortaya çıktı.

Nazi lideri Adolf Hitler'in 39 akrabasından alınan tükürük örnekleri incelendi. Ve Hitler'in soykırım ile kökünü kurutmak istediği "Yahudi" soyundan geldiği ortaya çıktı.

Nazi lideri Adolf Hitler'in genetik olarak Kuzey Afrikalılar ve Yahudilerle akraba olduğunu öne sürüldü. Hitler'in Avusturya ve ABD'de yaşayan akrabalarının babadan oğula geçen 'Y' kromozomlarını inceleyen Belçikalı gazeteci Jean-Paul Mulders ve tarihçi Marc Vermeeren, Hitler'in 'E1b1b' haplo grubuna dahil olduğunu, bu grubun da Almanya ve Batı Avrupa'da çok az bulunduğunu yazdı.

Bu grubun özellikle Afrika'nın kuzeydoğusunda ve Ortadoğu'da görüldüğünü vurgulayan dergi, Yunanların ve Sicilyalıların yüzde 25'inin de 'E1b1b'e dahil olduklarını belirtti.

Haberde, bu grubun en fazla Afrika'da yaşayan Berberi toplumunda görüldüğüne de ayrıca dikkat çekildi. Diğer yandan 'E1b1b' haplo grubunun Doğu Avrupa'daki Aşkenazi Yahudilerinde de çok görüldüğü kaydedildi.

Hitler'in ari ırktan geldiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Mulders, "Hitler'in belki de nefret ettiği insanlarla akraba olduğunu söyleyebiliriz" diye yazdı. 2008 yılında Hitler'in 'çocuğu' olduğunu iddia eden Jean-Marie Loret'in iddiasını araştıran Belçikalı gazeteci, Hitler'in hayatta olan erkek akrabalarının izini sürerek DNA örneklerini almıştı.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler