YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hillary Clinton’a sürpriz rakip!
Hillary Clinton’a sürpriz rakip!
26 Nisan 2015 15:38
Ünlü aktör George Clooney’in, ABD Başkanlığı için Demokrat Parti’den aday adayı olacağı iddia edildi. Hillary Clinton’a karşı yarışacak olan Clooney’in Amal Amaluddin ile şansını artırmak için evlendiği öne sürüldü.

ABD'de Demokrat Parti'ye yakınlığıyla bilinen ve 2016 seçimleri için başkanlığa aday adaylığını koyan Hillary Clinton'ı desteklemesine kesin gözüyle bakılan aktör George Clooney'in, bir sürpriz yaparak Demokrat Parti'den Clinton'a rakip aday olabileceği öne sürüldü.

Siyasi kulisler ve Amerikan magazin basınında ortaya çıkan bazı söylentiler, bundan önce siyasete atılmaya dair olumlu sinyaller veren Clooney'in başkanlığa adaylık koymayı uzun bir süredir düşündüğünü aktardı. Clooney'in siyaset merakına dair bazı haberlerde ise, ünlü oyuncunun geçen yıl Lübnan asıllı insan hakları avukatı Amal Amaluddin ile yaptığı evlilik hatırlatıldı ve bu evliliğin asıl amacının, Clooney'in başkanlık yarışında yer alma arzusu olduğu iddia edildi. Clooney'in bu evliliği dünya basınında, "George Clooney bu evlilikle Hollywood sayfasını kapatıp siyaset sayfasını açmak istiyor" şeklinde değerlendirilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler