YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hilarry Clinton: Assange'ı drone ile indiremez miyiz?
ABD Başkan adayı Hilary Clinton'un Dışişleri Bakanlığı döneminde, Wikileaks'ın kurucusu Assangle için "Bu adamı drone ile indiremez miyiz?" şeklinde sorduğu soru tartışmalara yol açtı.
Hilarry Clinton: Assange'ı drone ile indiremez miyiz?
05 Ekim 2016 / 16:29 Güncelleme: 05 Ekim 2016 / 16:29

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'ın Dışişleri Bakanlığı döneminde yaptığı bir yorum tartışma konusu oldu.

Clinton'ın Wikileaks'ın kurucusu Julian Assange'ı kastederek "Bu adamı drone ile indiremez miyiz?" diye sorduğu iddia ediliyor.

Adı açıklanmayan bir bakanlık yetkilisi tarafından sızdırılan bu bilgi aynı zamanda Wikileaks'ın Twitter hesabından da paylaşıldı.

Clinton'ın Assange hakkında söylediği öne sürülen bu lafı basın toplantısı sırasında kendisine soruldu ancak Clinton iddiaları yalanlamadı.

Demokratların başkan adayı, "Eğer bu sözü sarf ettiysem şaka amaçlı söylenmiş olabilir,  bir daha söyleyeceğimi zannetmiyorum." dedi.

ABD DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ KİRBY CAN DÜNDAR İÇİN ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby imzalı açıklamada, karardan endişe duyulduğu söylenirken Türkiye'nin imzaladığı uluslararası sözleşmelerde ifade özgürlüğü kriterinin yer aldığı hatırlatıldı. Türkiye'ye uluslararası hukuka ve Türk anayasasında yer alan ifade özgürlüğü kanunlarına uyma çağrısı yapıldı.

aksa generatör ve 3. hava limanı reklamı.
 // hursit dilaver
hilariyi, merkeli falan görünce aklıma bu günlerde AKSA JENERATÖRÜN 3.HAVA LİMANI İLE İLGİLİ REKLAM FİLMİ GELDİ. çok güzel reklam filmi. bunu gıcıklığına almanyada oynatsanıza.almanHURRİYETİne de bu ilanı vermeyin.malum onlar MÜJDELER OLSUN, FRANKFURT HAVALİMANI GENİŞLETİLİYOR diye müjdeli başlıklar attı.AByi çatlatmak isterseniz aksanın bu reklamını kullanın.hava limanların da büyük bilboardlar kurarak,uçaklarda tek sayfa gazete gibi yabancılara verin.yapın işte.onlara takla attırın....
05 Ekim 2016 Çarşamba 17:38
benden demesi.
 // hursit dilaver
can dündari dronlarla mapustan kaçıramadılar da baydın agbi yardıma geldi. ama şimdi silivridekiler helikopterle bir havalandırma sırasında baş baş yapabilirler bakın.sümeyye hanuımın arabasına sahip olamayanlar, mapustakilere nasıl sahip olacak. bari çatıya tel örgü gerdirin. çelikten olsun. şu bizim antalyada kemere giderken cengiz inşaatın dağlara çektiği çelik tellerden yola taş düşmez. hem de yukarı adam kaçmaz.hadi bakalım..kolay gele....
05 Ekim 2016 Çarşamba 16:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler