YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Hiç kimse dini inancı gereği işinden olamayacak”
“Hiç kimse dini inancı gereği işinden olamayacak”
“Hiç kimse dini inancı gereği işinden olamayacak”
17 Haziran 2008 / 10:32 Güncelleme: 17 Haziran 2008 / 00:00

Özel timde görevli Sih bir polis İngiltere’ye dert oldu. Polis, uygun kask ve gaz maskesi için tam 250 milyar YTL harcadı


İngiltere’de Batı Midlands Polisi, özel time katılmak isteyen Sih polis memuruna uygun ekipman bulabilmek için dünya çapında bir araştırma başlattı. 18 aylık araştırma için 100 bin sterlin (250 milyar YTL) harcandı. Terör biriminde çalışan polislerin kimyasal silahlardan korunmaları için kask ve maske takmaları zorunlu. Dini inancı gereği türban takıp sakalını uzatmak zorunda olan Sih polis, türbanının üstüne kask ve gaz maskesi takamayacağı için böyle bir araştırmaya gidildi. Sih polis negatif ayrımcılığa uğradığını söylemesiyle, süresiz hastalık iznine çıkarıldı.


ARAŞTIRMA SÜRECEK


BATI Midlands polisi, dün yaptığı açıklamada her milletten insanın yanlarında çalıştığını ve bir çözüm bulana kadar araştırmaya devam edeceklerini söyledi. Polis sözcüsü, hiç kimsenin dini inancı gereği işinden olamayacağını ve gerekenin en kısa zamanda yapılacağını sözlerine ekledi. Türban Sihler’in dinleri gereği takmak zorunda oldukları yaklaşık 5 m’lik bir başlık. Sih erkekleri, dinen saçlarını kesmeleri yasak olduğu için türban takmak zorundalar. (Star)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler