YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Henri Barkey: "Ya İstiklal'de bombalar patlarsa Türkiye ne yapacak?''
Gazeteci-yazar Tamer Korkmaz, CIA casusu Henri Barkey'in Türkiye'ye yönelik saldırılan dış güçler tarafından önceden planlandığını ispatlayan sözlerini hatırlatarak, Barkey 15 Ekim 2015'te 'Ya İstiklal'de bombalar patlarsa Türkiye ne yapacak'' demişti.
Henri Barkey: "Ya İstiklal'de bombalar patlarsa Türkiye ne yapacak?''
22 Mart 2016 / 05:00 Güncelleme: 22 Mart 2016 / 09:56

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programına Yenişafak gazetesi yazarı Celal Kazdağlı ve Gazeteci-yazar Tamer Korkmaz konuk oldu. Kazdağlı ve Korkmaz terör saldırılarında ABD başta olmak üzere dış devletlerin tavrı ve terörün paralel medya ayağı üzerine değerlendirmelerde bulundular.

CIA casusu: "Ya İstiklal'de bombalar patlarsa Türkiye ne yapacak?"

Korkmaz, terörün en büyük destekçisinin ABD olduğunu ve ülkemizde gerçekleşen hain saldırıları önceden bildiğini kanıtlar nitelikte olan CIA casusu Henri Barkey'in açıklamalarını hatırlatarak, "Terör güçlerinin koruyucusunun ABD olduğunu görebilmek için CIA casusu Henri Barkey adlı ajanın demeçlerinin izini sürmek yeterlidir.

Terörün mühendisi Washington'dan Türkiye tehdit edilmiştir. 10 Eylül 2015 tarihli Financial Times adlı gazeteye 'Ya seçimlerden aynı sonuç çıkacak ya da HDP, meclise giremeyecek ve şehirler havaya uçacak' demişti. 

15 Ekim 2015'te ise Amerika'nın Sesi Radyosu'na verdiği röportajda 'Ya İstiklal'de bombalar patlarsa Türkiye ne yapacak? ' diye sordu, 5 ay sonra bomba patladı. 

3 Şubat 2016'te, 'Ankara, PYD'nin üzerine giderse nasıl bir cevapla karşılaşır, bilemiyoruz' tehdidinden 2 hafta sonra Merasim sokakta patlama gerçekleşti. PKK ve IŞİD = ABD bir kez daha tescillendi" dedi. 

"Paralel medya ve terör yandaşları 'Batı putçuluğu' yapıyor"

Korkmaz, paralel medya  paralel medya ve yandaşları Fransa'da aynı anda 7 yerde terör saldırısı oluyor bunda IŞİD'i yerden yere vurup Fransa'ya desteğinizi açıklayıp Fransa hükûmetine hiçbir söz etmiyor fakat benzer bir olay Türkiye'de yaşandığı zaman,  bu sefer tam tersi " Türkiye Bağdat'mı oluyor?" söylemlerinde bulunup Türkiye hükûmetini yerden yere vurup terör olaylarını gerçekleştirenlere tek laf etmiyorlar. Paralel medya ve terör yandaşlarının batı putçuluğunu yaptığının göstergesidir" şeklinde konuştu.

FETÖ'DEN 2. BEDDUA 'DENEMESİ'

FETÖ lideri Fetullah Gülen'in sosyal medyada paylaşılan 2. bedduasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Korkmaz, "FETÖ ile mücadele bir sistematik olarak paralel suç örgütünün yüzlerce binlerce zulmüne karşı, paralel darbe girişimine, paralel telekulağa, kumpasçılığa, fişlemeye, şantaj ve montaja, casusluğa ve özellikle sınav yolsuzluklarına karşı yapılıyor.

Dini cemaat görünümlü terör örgütünün tepeden tırnağa sayısız zulmüne karşı verilen bir cevaptır. Bu zulmü paralel yapı icra ederken ses çıkarmayan Gülen, yaptıkları haksızlıklar karşısında oklar kendisine döndüğünde sesini çıkarıyor. Paralel yapı olarak, mazlum müslümanların düşmanısınız. ABD ve İsrail olmak üzere kafirlerin dostusunuz. Bu beddualar FETÖ'ye dönmeye devam edecektir'' dedi.

Terör örgütlerinin üniversite yapılanmalarına karşı nasıl bir yol izlenmeli?

Kazdağlı, terörle mücadelede, FETÖ'ye ve paralel medyaya hizmet eden söylem ve fiillerde üniversitelerinde büyük bir rol oynadığını belirtelerek, ''Üniversiteler terör yetiştiren yuvalar haline dönüşemez. Kritik noktada birçok üniversite FETÖ'nün işgali altında.

Buralar bir paralel yapılanmaya teslim olduğu zaman terör örgütüne eleman yetiştirir. Bazıları eline silah alır bazıları ise interneti kullanarak teröre hizmet ederler. Üniversiteler FETÖ'den temizlenmelidir. Bunun dışında terör örgütü yandaşları sosyal medya'da rahatça söylemlerde bulunuyorlar. Buralarda da bir ayıklama yapılmalıdır.

Adının DHKP-C, FETÖ, PKK olmasının bir önemi yok. Bu örgütlerin hepsi birbirine hizmet ediyor ve destekliyor. Neticede sadece eylemleri gerçekleştirenlerin değil onlara yardım ve yataklık edenler içinde harekete geçmeliyiz" şeklinde konuştu.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Nasıl bildi
 // Alperen
Sayın Ajan efendi Müneccim değilsen bu olayı planlayan degilsen nereden bildin...
22 Mart 2016 Salı 10:08
Biz Sizi Çok İyi Tanıyoruz
 // Keşanlı
İkiz Kuleler vurulurken gözleriniz nereye bakıyordu. Yoksa MOSSAD la bir olup sizinkiler mi yaptı. Siz ne yaptıysanız biz daha doğrusunu yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın...
22 Mart 2016 Salı 09:54
1
 // 1
gereğini yapacak ne olacak tüm dünya bir oldunuz cürmüm kadar yer yakiyonuz...
22 Mart 2016 06:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler