YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayatını kaybedenlerin sayısı bin 641'e yükseldi
Hayatını kaybedenlerin sayısı bin 641'e yükseldi
02 Ağustos 2014 07:13
İsrail'in Gazze ve Refah'a düzenlediği hava saldırılarında 19 kişinin hayatını kaybettiği, yaşamını yitirenlerin sayısının bin 641'e yükseldiği bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Refah kentinde Zağreb ailesinin evine düzenlediği saldırıda, ailenin 9 ferdinin öldüğünü, aynı aileden ve çevredekilerden 40 kişinin yaralandığını belirtti.

Kudra, İsrail savaş uçaklarının Ebu Süleyman ailesinin evine düzenlediği saldırıda da 5 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

İsrail Savaş uçaklarının Gazze kentine düzenlediği saldırıda en-Neyrib ailesinden 5 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Kudra, bir başka saldırıda ise 15 kişinin yaralandığını ifade etti.

Kudra, İsrail ordusunun 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda bin 641 kişinin öldüğünü, 8 bin 850 kişinin yaralandığını dile getirdi.

İslam Üniversitesi vuruldu

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'deki İslam Üniversitesi'nin kampüsünü de bombaladığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusuna ait F-16 savaş uçakları, er-Rimal mahallesindeki İslam Üniversitesi'ni hedef aldı. Saldırıda bina büyük hasar görürken ölen ya da yaralanan olmadı.

Ayrıca, İslam Üniversitesi bitişiğindeki Ezher Üniversitesi'nin binasının da büyük hasar gördüğü ifade edildi.

"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da Gazze’ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler