YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalimanında şüpheli paket
Havalimanında şüpheli paket
04 Kasım 2010 08:05
Havalimanındaki şüpheli bir nesne güvenlik personelini teyakkuza geçirdi. Yolcuların uçaklara binme işlemlerini durduran güvenlik yaptığı incelemelerde paketin tehlikesiz çanta olduğunu belirledi.

İskoçya'nın Glasgow Havalimanında bulunan şüpheli paketin ''tehlikesiz'' bir çanta olduğu belirlendi.

Komiser Ruaraidh Nicolson yaptığı açıklamada, "Sözkonusu 'paket' bir çantaymış ve tehlikeli olmadığı anlaşılmış.Yanlış alarm olmasına rağmen, havalimanı güvenlik personelinin aldığı önlemler yerinde olmuş"dedi.

Havalimanının güvenlik personeli, "şüpheli bir nesne" görmesi üzerine, önlem olarak yolcuların uçaklara binme işlemlerini durdurarak, havalimanının bazı bölgelerini tahliye etmişti. Alarm boyunca havalimanını açık tutulurken, uçaklar piste inişine izin verilmişti.

İskoçya'nın güneybatısında yer alan havalimanı, Haziran 2007'de başarısız bir suikast girişimin hedefi olmuştu.

Hafta başında, Yunanistan'ın başkenti Atina'da polis, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye yönelik bir bombalı paket ele geçirmiş, Almanya'da da polis, Yunanistan'dan Başbakan Angela Merkel'e yollanan bir paketi imha etmişti. Yunan polisi, ayrıca, Atina'da bazı ülkelerin büyükelçiliklerine gönderilen sekiz paket ele geçirmiş, bu paketlerden üçü infilak etmiş, ancak hiç kimse zarar görmemişti.

Çarşamba günü ise İtalya'nın Bolonya Havalimanında TNT firmasına ait bir uçağın kargosunda, üzerinde Berlusconi'nin adı bulunan şüpheli bir paket bulunmuş ve bomba imha ekipleri paketi açar açmaz, paket tutuşmuştu. Paketin içindeki maddenin türünün belirlenmesi amacıyla geri kalan parçalar tahlil edilmesi için laboratuvara gönderilmişti.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler