YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havacılar Montreal'de toplanacak
Havacılar Montreal'de toplanacak
02 Şubat 2015 01:07
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Yüksek Seviye Güvenlik Konferansı, 2-5 Şubat'ta Kanada'nın Montreal kentinde yapılacak.

ICAO'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, çatışma bölgeleri başta olmak üzere küresel uçuşlardaki güvenlik konularının ele alınacağı Yüksek Seviye Güvenlik Konferansı'na, dünyadan 800'ün üzerinde delege katılacak. Konferansa en fazla katılım bir uçağı kaybolan, biri Ukrayna üzerinde düşürülen ve diğeri de geçen günlerde düşen Malezya ile Hollanda, ABD ve Avustralya'dan olacak.

Türkiye'nin ICAO nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Çağatay Erciyes, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, ICAO'nun Montreal'deki merkezinde 2-5 Şubat'ta gerçekleştirilecek konferansa, Türkiye'nin 2 çalışma ve 4 bilgi kağıdı sunarak aktif katılım sağlayacağını bildirdi.

Türkiye, konferansta, "güvenlik performansı göstergeleri", "kablosuz veri transferinde otomasyon verimliliğini artıcı güvenlik önlemleri", "yorgunluk riski yönetim uygulamaları" ve "güvenlik yönetim sisteminde uygulama sorunları" konuları başta olmak üzere 6 sunum yapacak.

Havacılık güvenliğinin geleceği ve bölgesel işbirliğini arttırma konularının da ele alınacağı konferansın en önemli gündem maddesini ise çatışma bölgelerindeki sivil havacılık riskleri ve bunlarla nasıl başa çıkılacağı oluşturacak.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler