YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havaalanına silahlı baskın
Libya'da, liderlerinin kaçırıldığını ileri süren silahlı milisler, Trablus havaalanına silahlı araçlarla baskın düzenledi.
Havaalanına silahlı baskın
04 Haziran 2012 / 17:30 Güncelleme: 04 Haziran 2012 / 17:37

Libya'da, liderlerinin kaçırıldığını ileri süren silahlı milislerin, Trablus havaalanına bugün tanklar ve silahlı araçlarla baskın düzenlediği, havaalanında hava trafiğinin tamamen durduğu bildirildi.

Havaalanından bir kaynak, "havaalanında tam bir kargaşanın hakim olduğunu, insanların kaçıştığını" belirterek, "birçok silahlı araç ve tankın pistte bulunduğunu ve hava trafiğini engellediklerini" kaydetti.

Adını vermek istemeyen bir diğer havaalanı kaynağı ise, uçaksavar silahlarıyla donatılmış araçlarla birlikte silahlı kişilerin, uçakların etrafını sararak hareket etmelerini engellediklerini, bazılarının da uçaklardaki yolcuları indirdiğini belirtti.

Lana resmi ajansı, görgü tanıklarına dayanarak verdiği haberde, bu saldırıyı doğruladı ve saldırganların bu eylemle, liderleri Ebuecile El Habci'nin kaçırılma olayını aydınlatması için Libya hükümetine baskı yapmak istediklerini belirtti.

Ajans, saldırganların havaya ateş açtığını ve bir havaalanı memurunun hafif yaralandığını bildirdi.

Bu arada, uçuşların Metiga hava üssüne yönlendirildiği bildirildi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler