YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Harbe ve Berağit köyleri DAEŞ'ten alındı
Harbe ve Berağit köyleri DAEŞ'ten alındı
05 Aralık 2015 02:43
Suriye'nin Türkiye sınırı yakınında terör örgütü DAEŞ'ten arındırılarak güvenli bölge haline getirilmesi planlanan hatta yeni bir saldırı başlatan, aralarında Türkmenlerin de yer aldığı muhalif güçler, Harbe ve Berağit köylerinde kontrolü ele geçirdi.

Halep'in kuzeyindeki Azez ilçesinin doğusuna yeni bir operasyon düzenleyen Şam Cephesi, Sultan Murat Tümeni ve Feylak eş-Şam'a bağlı birlikler, yoğun çatışmaların ardından terör örgütü DAEŞ'in elinden Harbe ile Berağit köylerini aldı.

Şam Cephesinin basın sorumlusu Ebu Mahmud Nasır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Şam Cephesi, Sultan Murat Tümeni ve Feylak eş-Şam'a bağlı birlikler, şiddetli çatışmaların ardından bugün Halep'in kuzeyinde Harbe köyünün denetimini sağlarken, dün de Barağit'in kontrolünü sağlamışlardı'' dedi.

Muhalif birliklerin terör örgütüne ağır silahlarla saldırdığını ifade eden Nasır, DAEŞ'in bölgede zayiatlar vererek geriye çekildiğini kaydetti.

Harcele ve Delha operasyonunun devamı olarak planlanan Harbe, Kara Köprü, Kara Mezra ve Guzul Mezra köylerindeki operasyonlarda ise muhalif birliklerin ilerleyişi devam ediyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler