YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi belediye başkanı 1 dolar maaş alıyor?
16 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde yer alıyor ama...
Hangi belediye başkanı 1 dolar maaş alıyor?
26 Temmuz 2009 / 18:59 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Son iki dönemdir dünyanın finans ve moda başkenti olarak kabul edilen New York şehrini yöneten Belediye Başkanı Michael Bloomberg, kasım ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine 3. kez aday. 

 

16 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde üst sıralarda yeralan Bloomberg'in belediye başkanı olarak aldığı maaş ise biraz şaşırtıcı.


Yaptığı görev nedeniyle yılda sadece 1 dolar maaş aldığı bilinen Bloomberg'in, aslında belediyeden maaş olarak 1 dolar bile almadığı ortaya çıktı.


  


 


 


 


 


 


 


 Geçtiğimiz günlerde New York'taki yerel gazetelere yansıyan Bloomberg'in maaş çekine göre, belediye başkanı yıllık 93 cente çalışıyor.


Maaş çekine göre yapılan 7 centlik kesinti ise sosyal sigorta kurumu tarafından alınıyor. Milyarder belediye başkanı Bloomberg'in neredeyse bedava çalışması ise en çok New Yorkluları sevindiriyor. Bloomberg, normal şartlarda maaşı kabul etseydi yıllık 225 bin dolarlık bir kazanç elde edecekti.


Sözcüsü aracılığıyla açıklama yapan Bloomberg ise kendisini şanslı hissetiğini belirtiyor. Bloomberg, "Sadece bir New York var." demekle belediye başkanı olduğu kenti yönetmenin kendisine onur verdiğini söylüyor.


Bloomberg'in kasım ayında yapılacak seçimi kazanması halinde yıllık 93 cent almaya devam edeceği tahmin ediliyor. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler