YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamas'tan İsrail'e bir darbe daha!
İsrail-Gazze çatışmaları devam ediyor. Hamas yaptığı açıklamada bir İsrail askerini daha rehin aldıklarını belirtti. Saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısı ie 693'e çıktı.
Hamas'tan İsrail'e bir darbe daha!
24 Temmuz 2014 / 02:10 Güncelleme: 24 Temmuz 2014 / 02:12

Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun karadan, havadan ve denizden, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği bugünkü saldırılarda 73 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölen Filistinlilerin sayısının 693'e, yaralıların ise 4 bin 519’a yükseldiğini söyledi.

Kudra, ölenler arasında 170 çocuk, 79 kadın ve 37 yaşlı bulunduğunu belirtti.

Hamas: "Bir asker daha esir aldık"

Öte yandan İsrail ordusunun, Gazze'ye saldırılarının başladığı 7 Temmuz'dan bu yana 29 İsrail askerinin öldüğü, 100 askerin yaralandığı öne sürülürken, Kassam Tugayları söz konusu tarihten bu yana 65 İsrail askerinin yaşamını yitirdiğini belirtiyor.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Oron Şaul" adlı bir askerin yanı sıra bir başka askeri daha esir aldığını duyurdu. İsrail ordusu Şaul'un akıbeti hakkında henüz bilgileri olmadığı yönünde açıklama yapmıştı.

Esir alınan askerle ilgili İsrail makamları henüz bir açıklama yapmadı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler