YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamas'tan Flaş Mısır açıklaması
Hamas'tan Flaş Mısır açıklaması
21 Şubat 2015 08:00
Hamas Sözcüsü Salah el-Berdevil, Gazze ve Hamas'ın, İsrail ordusundan başka bir orduyla askeri mücadeleye girmeyeceğini söyledi.

Hamas'ın, Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah'ta "Kassam terör değildir" sloganıyla düzenlediği siyasi etkinlikte konuşan Berdevil, Gazze Şeridi'nin, Mısır'ın doğu cephesindeki güvenli kapısı olarak kalmaya devam edeceğini belirtti.

Berdevil, "Gazze ve Hamas, İsrail ordusundan başka bir orduyla askeri mücadeleye girmeyecek" dedi.

Hamas'ın, Mısır'ın iç işlerine karışmadığını vurgulayan Berdevil, örgütün Sina'daki saldırılara karıştığı yönündeki Mısır basınında çıkan haberleri de kesin dille reddetti.

Berdevil, "Bu suçlamalarla basın ve arkasındakiler tarafından, Sina'daki güvenlik başarısızlığını aklamak ve ülke içindeki krizi dışarıya aktarmak için hayali bir düşman oluşturmak istenmekte" diye konuştu.

Mısır basını hemen hemen her gün Hamas ve onun siyasi kanadı İzzettin el-Kassam Tugayları'nı Sina'daki saldırılara karışmakla suçlarken, Hamas bu suçlamaları reddediyor.

Bazı Mısırlı basın mensupları, son zamanlarda televizyon programlarında yaptıkları açıklamalarda, Mısır ordusundan Hamas'ı vurmasını istemişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler