YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamas'tan flaş açıklama: Vurduk!
Hamas'tan flaş açıklama: Vurduk!
18 Temmuz 2014 07:08
Hamas son yaptığı açıklamada, "İsrail zırhlı araçları ve tanklarına, 107 tipi 5 füze fırlatıldı. Beyt Lahya beldesinde 1 zırhlı araç imha edildi" ifadelerini kullandı.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından Gazze topraklarına giren İsrail zırhlı araçları ve tanklarına 5 füze fırlatıldığı, Beyt Lahya beldesinde 1 zırhlı aracın imha edildiği bildirildi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarından yapılan açıklamada, "Gazze'nin kuzeyindeki Ümmü'n Nasr köyünün kuzeyinde İsrail zırhlı araçları ve tanklarına, 107 tipi 5 füze fırlatıldı. Beyt Lahya beldesinde 1 zırhlı araç imha edildi" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, İsrail askerleri ile Filistinli gruplar arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Görgü tanıkları da güneydeki Refah ile Han Yunus kentlerinin doğu sınırında ve kuzeydeki Beyt Lahya beldesinin kuzey sınırında İsrail ile Filistinli gruplar arasında yoğun çatışmaların sürdüğünü kaydetti.

İsrail'in askeri helikopterlerin yanı sıra füze ve ağır makineli tüfekler kullandığı, Filistinli grupların ise tanksavar ve orta ölçekli makineli tüfeklerle karşılık verdiği belirtildi.
Öte yandan, Gazze topraklarına giren İsrail zırhlı araçları ve tanklarının, Han Yunus ve Refah kentlerinde zehirli gazlarla saldırı düzenlediği belirtildi.

İsrail ordusu ise kara harekatının ardından ilk kez resmi Twitter sayfasından yaptığı açıklamada, "Tanksavar bir füzenin Gazze'nin güneyinde orduya ait bir iş makinesine çarpması sonucu araçta hasar meydana geldi ancak herhangi bir can kaybı yaşanmadı" ifadesine yer verildi.

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, sabahın ilk saatlerinde Ofakim kentine atılan 5 füze, "Demir Kubbe" savunma sistemi tarafından engellendi.
Haberde, Gazze'nin kuzeyinde İsrail'in Askelon, Aşdod kentleri ile Yad Mrkhaa ve Netivot beldelerinde sirenlerin çaldığı belirtildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler