YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamas:" Yenilmez ordu teorisi bitti"
İsrail ve Filistin arasındaki kalıcı ateşkes sonrası Hamas'tan zafer açıklaması geldi.
Hamas:" Yenilmez ordu teorisi bitti"
27 Ağustos 2014 / 03:00 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 07:46

Hamas Hareketi yetkililerinden Mahmud ez-Zehar, "Filistinli direniş guruplarının, İsrail'in ulusal güvenliğine darbe indirdiğini" söyledi.

Zehar, İsrail ile Gazze arasında varılan kalıcı ateşkesin ardından başlayan kutlamalarda yaptığı konuşmada, "Direniş, İsrail'in 'caydırıcılık ve yenilmez ordu' teorsini bertaraf etti" dedi.

İsrail kentlerinin, son ana kadar füzelerle vurulduğuna dikkati çeken Zehar, "İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarında, siyasi, güvenlik, askeri ve stratejik açıdan başarısız oldu" diye konuştu.

"Havalimanımızı da deniz limanımıza da inşa edeceğiz" diyen Zehar, bunu yaperken kimseden izin almayacaklarını belirterek, "Limanlarımıza kim saldıracak olursa füzelerle karşılık vereceğiz" ifadesini kullandı. Zehar ayrıca, bir sonraki aşamada, İsrail saldırılarından zarar gören evlerin onarılacağını sözlerine ekledi.

Mısır'ın arabuluculuğunda Kahire'de yürütülen ateşkes görüşmelerinde İsrail ile Filistinli gruplar arasında varılan anlaşma gereği bugün saat 19.00'da kalıcı ateşkes uygulanmaya başlamıştı. İsrail'in 7 Temmuz'da başlattığı ve 51 gün süren saldırılarında 2 bin 143 Filistinli hayatını kaybetmiş, 10 bin 918 kişi yaralanmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler