YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamas İsrail'i vurdu
Hamas İsrail'i vurdu
21 Ağustos 2014 16:13
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Gazze sınırına paralel İsrail kentlerine füze ve havan saldırıları düzenlediklerini açıkladı.

Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, gün boyu düzenlenen saldırılarda Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nın M75 füzesiyle vurulduğu, el-Ayn es-Salise ve Raim askeri noktalarına 4 adet 107 tipi füze fırlatıldığı belirtildi.

 Açıklamada ayrıca, Ner Oz ve Kfar Azze yerleşim birimlerine 12 adet havan topu atıldığı ifade edildi.

Kudüs Seriyyeleri'nden yapılan açıklamada da Aşdod ve Bir'u Seba kentlerinde 14 Grad füzesinin fırlatıldığı, Eşkol, Kerme, Miftahim, Kisufim ve Sofay'daki yerleşim birimlerinin, atılan 27 havan topuyla hedef alındığı kaydedildi.

İsrail Ordusu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Filistinli grupların, ateşkes bittiğinden bu yana 231 füze attığı ve bu füzelerden 37'sinin "Demir Kubbe" savunma sistemi ile etkisiz hale getirildiği, 16'sının da Gazze sınırlarına yakın bölgelere düştüğü belirtilmişti.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da gerçekleştirilen müzakerelerde kalıcı ateşkes sağlanamamış, roket atıldığı iddiasıyla İsrail ordusu önceki gün yeniden Gazze'yi bombalamaya başlamıştı.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 2 bin 72 kişi hayatını kaybetti, 10 bin 254 kişi yaralandı.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler