YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk sokaklara döküldü
Halk sokaklara döküldü
20 Ekim 2012 17:29
Lübnan'da, Beyrut'ta meydana gelen ve İç Güvenlik Birimi İstihbarat Başkanı Visam el-Hasan'ın da aralarında bulunduğu 8 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı protesto edildi.

Ülkenin kuzeyindeki Trablus kentinin Cemal Abdunnasır ve Abdülhamid Kerami meydanlarında toplanan vatandaşlar, lastik yakarken,  Akkar'da ise kalabalık bir grup havaya ateş açtı.

Başkent Beyrut'ta da bombalı saldırı protesto edildi. Beyrut'un Arap üniversitesi, El-Kola, El-Cedide ve Medinet er-Riyadıyye bölgelerine giden yollar, Hasan'ın öldürülmesine tepki gösteren ve slogan atan kalabalık bir grup tarafından yakılan lastiklerle trafiğe kapatıldı.

Bekaa bölgesindeki bazı yerleşim yerlerinde de benzer protesto eylemleri gerçekleştirildi. Bekaa'nın Kamid el-Lovz, Cüb Cennin ve Sad Nayil beldelerinde birçok ana yol, trafiğe kapatıldı. Protestocular, havaya ateş açtı.

Güneydeki Sayda kentinde, güvenlik güçlerinin olayların daha da büyümemesi ve ülke geneline yayılmaması için yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi. aa

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler