YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk PKK'ya karşı ayaklandı! Binlerce sivil sokaklara döküldü
Halep'e bağlı Münbiç ilçesinde halk ayaklandı. ABD-PKK ittifakının 2016 yılı Haziran ayında işgal ettiği Halep’e bağlı Münbiç ilçesinde binlerce sivil sokaklara döküldü.
Halk PKK'ya karşı ayaklandı! Binlerce sivil sokaklara döküldü
13 Ocak 2018 / 11:27 Güncelleme: 13 Ocak 2018 / 11:30

Kabir Eymo bölgesinde El Bubenna aşiretine mensup 2 sivilin PKK tarafından işkence edilerek öldürülmesi sonrası bölge genelinde gösteriler başladı.

İlçe merkezi ile eşzamanlı olarak hareketlenen Münbiç kırsalından yüzlerce araçlık konvoy akşam saatlerinde Münbiç'e yöneldi. 

Sokaklara dökülen kalabalıklar PKK ile birlikte ABD’yi de lanetleyen sloganlar atıyor. Münbiç'te konuşlu PKK militanları gösteri yapan kitlelere silah sıkarak dağıtmak istedi.

ABD ASKERLERİ KAÇTI

Bazı göstericilerin yaralandığı olaylar bölge geneline yayılarak büyüyor. Münbiç Kültür Merkezi'nin karagaha çeviren ABD'li askerler yaşanan olaylardan sonra karargahlarını boşaltarak şehir dışına kaçtı.

Bölge kaynakları, şehir genelinde 35 ABD askerinin bulunduğu ve şehirde tansiyonun yükselmesi ile birlikte akşam saatlerinde 4 araçlık ABD konvoyunun Münbiç dışına çekildiğini belirtti.

 // Pursak
H.Dilaver Mümbiç bir Arap çoğunluk / Türkmen azınlık kenti olup abd desteğiyle saldıran pkk/pyd'yi çiçeklerlede karşılamadılar, fransız kızları gibi onların kucaklarınada koşmadılar. Zaten haksızlık, zulüm ve aşağılanmaya maruz kalmış Mümbiç halkı veya herkim olursa olsun, ahlaki suçlamalar sizin genel çizginizede uymadı bence. Hassas konularda hassasiyetle yorum yapılmasını tercih etmeliyiz....
13 Ocak 2018 16:24
eyyy mümbiç ahalısı...
 // hursit dilaver
ey mümbiç ahalisi.. adamlar geldiklerinde alkışlarla karşıladınız. kızlarınız fransiz kızları gibi PKKlıların kucağına koştu. hurriyet, eşitlik, özgürlük dediniz. türklere nanik yaptınız. şimdi ne oldu da..yürüyüş falan..sıkışınca YETİŞ TAYYİP BEY demek olmaz. silahlanaydınız da karşı koyaydınız: SİZ DE DE AYNEN BU ÇETELERE, HAİNLERE DÜŞMANLARA KARŞI HAZIR OLMA ŞARTLARINI YERİNE GETİRME İŞİNE KIYAMET Mİ, KOPARDILAR. BİZDEN DERS ALAYDINIZ. 15 TEMMUZDA BEYNİNİZ NEREDEYDİ. TÜRKİYEYİ İZLEMEDİNİZ Mİ.demek aynı kafa bizi silahsız bıraktıysa siz de silahsz bıraktı demek.bereket biz silahla değl, allahn yardımı ile ve hukukla çözdük bu işi....
13 Ocak 2018 Cumartesi 15:10
ABD
 // CEM
Bunların canları çok tatlı. korkudan kaçmışlar...
13 Ocak 2018 Cumartesi 15:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler