YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk Partililer zafer sarhoşu
Halk Partililer zafer sarhoşu
21 Kasım 2011 08:12
İspanya'da yapılan genel seçimlerde ipi göğüsleyen Halk Partisi sempatizanları seçim zaferini kutladı.

İspanya'da pazar günü yapılan genel seçimleri kazanan Halk Partisi'nin sempazitanları, partilerinin Madrid'deki merkez binalarında toplanarak seçim zaferini kutladı.

Madrid'in Genova caddesinde toplanan binlerce kişi, dj eşliğinde çalınan müziklerle dans ederek, PP lideri Mariano Rajoy lehinde sloganlar attı. ''Tarihi bir değişim'' yaşandığını savunan Halk Partililer, İspanya'nın Rajoy başbakanlığında ekonomik krizden çıkacağını savundular.

Bir üniversite öğrencisi ''İspanya, İtalya ve Yunanistan ile birlikte Avrupa Birliği'nin en kötü durumdaki ülkesi. Ama bu durum artık Halk Partisi'nin iktidarı ile değişecek ve yeniden ülkemiz yükselişe geçecek. Bu değişim çok gerekliydi ve bir İspanyol olarak bundan çok mutluyum'' derken, yaşlı bir kadın ise ''Aznar (1996-2004 arası) ile yaşadığımız yıllarda gayet mutluyduk ama bugüne kadar olan zamanda Sosyalist İşçi Partisi ülkeyi zor bir duruma soktu ve yeniden Halk Partisi'nin gelmesi ve Rajoy'un başkanlık etmesi ile eski günlerimize döneceğimize inanıyorum. Artık bizim için çok önemli değil ama çocuklarımız ve hatta torunlarımız için iyi bir gelecek istiyoruz. Ve bunun da artık gerçekleşeceğine inanıyorum'' diyerek duygularını dile getirdi.

Bu arada binlerce kişilik kalabalığı fırsat bilen seyyar satıcılar, caddeyi doldururken, 10 avroya çok sayıda İspanyol bayrağı satıldığı görüldü.
 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler