YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'te yerleşim birimlerine vakum bombalı saldırı
Halep'te yerleşim birimlerine vakum bombalı saldırı
06 Haziran 2015 16:48
Suriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin Halep'te yerleşim birimlerine "vakum ve varil bombalarıyla" düzenlediği saldırılarda 10 kişi öldü.

Suriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin Halep'te yerleşim birimlerine "vakum ve varil bombalarıyla" düzenlediği saldırılarda 10 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, orduya ait savaş uçakları ile helikopterlerin, Halep'in kuzeyindeki Mari ilçesi, Tel Rıfat beldesi ile Telalin köyüne "varil ve vakum bombaları" ile düzenlediği saldırılarda 10 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

AA muhabirine konuşan bir sivil savunma yetkilisi, "Tel Rıfat beldesindeki hava saldırılarında çok sayıda ev yıkıldı veya hasar gördü. Ekiplerimiz yıkılan evlerin enkazından ölü ve yaralıları çıkarttı" dedi.

Öte yandan Halep'in kuzeyindeki yerel aktivistler de Esed güçlerine ait savaş uçaklarının, muhaliflerin Mari ilçesi çevresinde bulunan cephe hattını bombaladığını belirtti.

Aktivistler, "Terör örgütü DAEŞ'in muhaliflerin denetimindeki bölgelere saldırı başlatmasının ardından Esed güçleri de kuzeydeki ilçe, belde ve köylere saldırılar düzenliyor. Şam yönetimine ait savaş uçakları bir kaç haftadan bu yana Halep ve kırsalındaki pazar yerlerini, çarşı ve otobüs duraklarını bombalamaya başladı. Halep'in kuzeyinde yaşayan halk, rejimin saldırıları nedeniyle cuma namazına dahi gitmez oldu" ifadelerini kullandı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler