YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'te askeri havalimanına saldırı!
Sureyi'nin Halep şehrinde şiddetli çatışmalar devam ederken muhalifler, kent merkezine yakınlarında bulunan askeri havalimanına saldırı gerçekleştirdi.
Halep'te askeri havalimanına saldırı!
06 Ağustos 2013 / 18:42 Güncelleme: 06 Ağustos 2013 / 18:48

 

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, bir intihar eylemcisinin, 3 ton bomba yüklü aracı Menagh askeri havalimanı girişinde patlattığı belirtildi.

Muhalif savaşçılar tarafından kaydedilen çeşitli videolarda, patlamanın tesiriyle gökyüzünde büyük bir ateş topunun oluştuğu görülüyor.

Hükümet kaynakları ise, daha önce de muhaliflerce ele geçirilmeye çalışılan ve stratejik önemi bulunan üsse yönelik saldırıların püskürtüldüğünü ifade etti.

Esad yanlısı birlikler havalimanını, muhaliflere karşı hava saldırılarda kullanıyor. Muhalifler daha önce de benzeri bombalı saldırılarla üssü ele geçirme girişiminde bulunmuşlardı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün akşam işadamları, sanatçılar ve toplumun çeşitli kesimlerinden önde gelen isimlerle iftar yaptı. Esad, iftarın ardından yaptığı konuşmada, savaşın "aylar içinde sona ereceğini" belirtti.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler