YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'te 50 Esed askeri öldürüldü
Halep'te 50 Esed askeri öldürüldü
14 Ekim 2014 17:15
Esed rejimine karşı savaşan İslami Cephe'nin, Suriye'nin Halep kentinde 50 rejim askerini öldürüldüğü, Esed saflarına çatışan 1 Afgan'ı esir aldıklarını öne sürüldü.

Esed rejimine karşı savaşan İslami Cephe, Suriye'nin Halep kentinde 50 askerin öldürüldüğünü öne sürdü.

İslami Cephe'nin saha komutanlarından İsmail Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabahtan bu yana Handarat bölgesinde rejim güçleriyle girdikleri çatışmalarda 50 Suriye askerini öldürdüklerini iddia etti.

Öldürülenler arasında Esed rejimine destek vermek için gelen İran, Irak ve Lübnanlı milislerin de bulunduğunu ifade eden Ahmed, "Handarat bölgesinde rejim saflarında savaşan Afganistanlı 1 kişiyi yaralı olarak esir aldık. Halep'in kuzeyindeki Handarat ve Melehe bölgesinde Şam yönetimine bağlı güçler ağır zayiat verdi" dedi.

"İran, Afgan gençleri Suriye'de savaşmaya gönderiyor" iddiası

Ahmed, Handarat bölgesindeki çatışmalarda Esed güçleri safında savaşan çok sayıda Afganistanlı, İranlı ve Lübnanlı militan öldürdüklerini ileri sürerek, "İran, ülkelerine çalışmaya gelen Afganistanlı gençleri para karşılığında Esed rejimine destek vermek amacıyla Suriye'ye savaşmaya gönderiyor" ifadesini kullandı.

Hava saldırısı

Şam'ın Arbin bölgesini bombalaması sonucu en az 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Muhalif yapılanmalardan sorumlu Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), başkent Şam'ın Arbin bölgesinin hava saldırısına uğradığını duyurdu.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan Arbin'e düzenlenen hava saldırısında en az 10 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı belirtilen açıklamada, yaralıların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı aktarıldı.

Açıklamada, hava saldırısı düzenlenen bölgede maddi hasarın meydana geldiği iletildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler