YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halepli Muhalif Mücahid dünyaya seslendi: Asla korkmuyoruz
2011 Mart ayında başlayan Suriye savaşı 5. yılında da şiddetli şekilde devam ederken sosyal medyada yayınlanan bir görüntü Suriye halkının duruşunu adeta tarif ediyor.
Halepli Muhalif Mücahid dünyaya seslendi: Asla korkmuyoruz
19 Şubat 2016 / 23:09 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 23:11

2011 Mart ayında halk ayaklanmasının Esed rejimine karşı yürütülen savaşa dönüşmesi sonrası bölgede yaşanan iç savaşta yüzbinlerce insan Esed ve müttefiği Şii militan güçlerince katledildi.

Esed'e yardım eden İran destekli Hizbullah ve diğer Şii militan gruupları, Muhalif güçler karşısında aldığı ağır yenilgiler sonrası Esed bölgede süren savaşa 30 Eylül 2015 tarihinde Rusya'yı da dahil etti.

Rus ordusuna ait savaş uçakları kutsal savaş adı altında Suriye'de sivil yerleşim yerlerine her gün onlarca bomba yağdırırken harebeye dönmüş kantkerde yaşayan halk adeta bombalar altında yaşamaya mecbur bırakıldı.

Son olarak sosyal medyada yayınlanan bir görüntü Suriye halkının duruşunu adeta tarif ediyor.

Muatter Yağmurcu tarafından Türkçeye tercüme edilen video görüntüsünde, konuşma yapan Suriyeli yaşlı adamın sözleri adeta yürekleri kabartıyor.

Rus savaş uçaklarının dün Halep'in Firdes, Ensari, Tarik Bab ve Sahur semtlerini bombalaması sonrası yaşanan katliamda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi. Yaralılar, çevredeki sahra hastanelerine kaldırılırken, yerleşim yerlerinde ciddi hasar meydana geldi.

 // Hasan
O kadar işte Allah var gam keder yok...
20 Şubat 2016 13:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler