YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'in can damarı Kastillo düştü
Halep'in can damarı Kastillo düştü
08 Temmuz 2016 00:25
Suriye'de rejime bağlı güçlerin, Halep'in kontrolü için stratejik öneme sahip Kastillo yolunu muhaliflerden geri aldı. Halep'i ayakta kalan son can damarı Kastillo'nun düşmesiyle bölgede yaşayan 300 bin kişinin dünyayla bağlantısı kesildi.

Bölgeden gelen haberler, şiddetli çatışmalar ve hava saldırılarından sonra Suriye ordusuna bağlı güçlerin Kastillo yolunun yaklaşık 1 km içlerine kadar ilerlediğine işaret ediyor.
BBC Türkçe'de yer alan habere göre, rejim karşıtı güçler ve hükümet kaynakları da yolun ulaşıma kapandığını söylüyor.

Saldırı, Suriye hükumetinin bayram nedeniyle ilan ettiği 72 saatlik ateşkesin ilk saatlerinde gerçekleşti.

Halep'ten artık kimse çıkamaz

Rejim karşıtı gruplardan Festakim Birlikleri adına adına Reuters haber ajansına konuşan Zakaria Malahifji, "Şu an hiç kimse Halep'e giriş yapamaz ya da Halep'ten çıkamaz" dedi. Malahifji, "Yol eskiden de tehlikesiz değildi, fakat şimdi mesele tehlikeli olup olmaması değil, tamamen kapatılmış durumda olması" diye konuştu.

Durum oldukça kötü

Reuters'ın görüştüğü bir başka muhalif de, "Bütün gruplar çatışmaya destek birlikleri göndererek Castello yolundaki hakimiyetimizi geri kazanmaya çalıştı, ancak durum oldukça kötü" dedi. Muhalifler, bölgede yaşayan 300 bin kişi dahil olarak üzere artık hiç kimsenin Halep'in doğusuna giriş ya da çıkış yapamayacağını söylüyor.

tam bir sünni katliamı olacak.
 // hursit dilaver
300000 kişi gözümüzün önünde katledilecek. ayn bosnada olduğu gibi ve dünya ile biz seyredeceğiz. CHP de seyredecek.hele gizli haz alanlar da olacak ki, çünkü 300.000 müslim katledilecek.kapana kısılmış, silahı yok, çogu bebe..ve sünni tabi. YANİ BİR SÜNNİ KATLİAMI YAŞANACAK ORDA.elbet seyredeceğiz de allah bunun acısını kimden nasıl çıkaracak bakalım.ZATEN DİKKAT EDİN BOSNADA DA,IRAK ve SURİYEDE DE SÜNNİLERE DENİZE ÇIKIŞ YOLU KAPALI..kafanız almıyor hala di mi..(vaaz versem ne olacak ki)...
08 Temmuz 2016 Cuma 14:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler