YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'i zalim Esed'e terk etmeyiz!
Beş yıldır hayatlarını saldırılar ve ölüm tehlikesi altında sürdüren Halep Halkı, Halep'i zalim Esed'e bırakmayız diyorlar. İkinci dünya savaşından bu yana en çok ölümün yaşandığı Halep'te yaşam mücadelesi verenler ise azımsanmayacak sayıda.
Halep'i zalim Esed'e terk etmeyiz!
03 Ocak 2016 / 19:57 Güncelleme: 03 Ocak 2016 / 20:04

Suriye'nin tarihi kentlerinden biri olan ve Türkmen nüfusunun büyük çoğunluğunu barındıran Halep, 5 yıldır savaşın gölgesinde ayakta durmaya çalışıyor. İkinci dünya savaşından bu yana en fazla ölümün yaşandığı yerlerden biri olan ve binlerce insanın terketiiği Halep'te yaşam mücadelesi verenler ise azımsanmayacak sayıda.

Esed rejimine karşı mücadele veren Halepliler son dönemde DAEŞ bahanesiyle Rus savaş uçaklarının da hedefi oluyor. Günden güne şehirdeki durum kötüleşirken Halep halkı “Herşeye rağmen ülkemi terk etmiyorum" diyor.
 
Ülkemi terk etmem

Saldırılara ve ölüm tehlikesine rağmen neden hala Halep'tesiniz sorusuna karşılık “Burası bizim toprağımız. Burayı terk ederek zalim Esed'e mi bırakalım" diyorlar.

DAEŞ bahanesiyle sivil halk katlediyor

DAEŞ bahanesiyle her gün neredeyse 10-15 saldırıya maruz kalan Halep halkı, hiçbir terörist unsurun şehirlerinde bulunmadığını özellikle vurgularken sivil halkın, Pazar yerleri hedef alınarak katledildiğini belirtiliyor. Zulüm altında halk, DAEŞ'in İran, Esed ve Rusya için çalıştığını söylüyor.


YENİ ŞAFAK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler