YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep’i haritadan silecekler
Halep'in eski Valisi Abdurahman Dedem, Halep'in ortadan kaldırılmaya çalışıldığını söyledi.
Halep’i haritadan silecekler
30 Nisan 2016 / 14:09 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 14:10

Suriye'nin Halep şehrinde savaş dönemi boyunca bugün ilk kez Rus bombardımanları sebebi ile cuma namazı kılınmadı.

TARİHTE İLK KEZ CUMA NAMAZI KILINMADI

Halep'teki dini konsey, çatışmalar ve hava saldırıları nedeniyle ilk kez kentte Cuma namazlarının iptal edildiğini duyurdu.

Konsey, camilerde toplanılması durumunda çok sayıda sivilin hayatının tehlikeye girebileceğini, bu yüzden de Cuma namazlarını iptal ettiklerini söyledi.

ESED VE RUSYA'NIN HEDEFİ CAMİ VE OKULLAR

Heyet tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının hafta başından beri Halep'te pazar, çarşı, hastane, cami ve okulları hedef aldığı belirtilerek, ''Halep ve çevresindeki Müslümanlar, hayatlarını tehlikeye atmamak için cuma namazına gitmesin.'' ifadesine yer verildi.

HALEP ESKİ VALİSİ DEDEM: HALEP'İ YOK EDECEKLER

Rus savaş uçaklarının, sivillere yönelik katliamlarına devam ettiği Halep'in eski Valisi Abdurahman Dedem, Yeni Şafak'a konuştu. Rusya'nın Suriye'de Nusayriler lehine sivil katliam yaptığını söyleyen Dedem, “Nusayri, Ortadoks ve Şia ittifakı, Suriye'nin Sunni kenti ve iktisadi başkenti Halep'i haritadan silmeye çalışıyor" dedi. Suriye'nin tarihi şehri Halep'i Esed'in bombalarla tükettiğini ifade eden Dedem, “Esed'in bombalarla tükettiği Halep'te son kalan bizleri de Putin ortadan kaldırmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

ALLAh DİYELİM, YARDlMl ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
YÜCE ALLAH'DAN DİLEYELİM.. ALLAH'lN İZNİ OLMADAN, HALEP'İ KİMSENİN HARİTADAN SİLEMİYECEĞİNİ ŞU BEYİNLERİMİZE İYİCE İŞLEYELİM.. YETER Kİ BİZ ALLAH'A LAYlKl İLE KULLUK EDELİM!!!...
30 Nisan 2016 Cumartesi 17:53
//
 // Erkan Yalçın
İmdat eyle Allahım...
30 Nisan 2016 Cumartesi 15:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler