YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halep'e hava saldırısı: 18 ölü, 50 yaralı
Suriye'de Esed rejimi ve Rusya'ya ait hava unsurlarının Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere vakum ve varil bombasıyla düzenlediği saldırı sonucu 18 sivilin yaşamını yitirdiği, 50 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Halep'e hava saldırısı: 18 ölü, 50 yaralı
05 Haziran 2016 / 13:33 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 14:57

Sivil savunma yetkilisi İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus jetleri ile Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetimindeki Kastillo yolu, Cisr Hac, Badiyin ve Muyesir semtinde yerleşim yerine ''vakum ve varil'' bombasıyla saldırdığını söyledi. 

Rus ve rejimin bombardımanı sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 18 sivilin yaşamını yitirdiğini, 50 kişinin de yaralandığı ifade eden Ebu Leys, sivil savunma ekiplerinin Muyesir semtinde yıkılan evlerin enkazından ölü ve yaralı çıkarttığını belirtti.

Halep'te muhalif bölgelerin yoğun bir şekilde bombalandığının altını çizen Leys, Rusların kentin Anadan veHreytan ilçesiile Kafr Hamra beldesinde de yerleşim yerini bombaladığını vurguladı.

Yoğun saldırılar nedeniyle sivil savunma ekiplerinin olay yerlerine ulaşmakta güçlük çektiğine değinen Ebu Leys, ''Rusya ve rejim Halep'te her gün yeni katliamlara imza atıyor. Halep Rus ve Esed saldırılarından dolayı yanıyor. Uluslararası kamuoyundan kente yapılan saldırıların durmasını ve rejime baskı uygulamasını istiyoruz.'' diye konuştu.

 

AA

SOYKIRIMDAN BAHSEDENLER BU KATLİAMA SESSİZ KALIYOR
 // ismail emre
Kaç yıldır aynı katliam haberleri ama adı savaş oluyor çoluk çocuk demeden yaşlı kadın demeden bombalıyorlar ama adı savaş suçu bile olmuyor...insanlık siyasete ve ülke çıkarlarına bağlı tepki gösterdiğimiz bişey oldu bu dünyanın çivisi çıktı......
05 Haziran 2016 Pazar 17:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler