YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkında tutuklama kararı
ABD'nin Afganistan'da gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili gerçekleri sahibi olduğu internet sitesi Vikileaks'de açıklayan Assange hakkında, tutuklam kararı.
Hakkında tutuklama kararı
18 Kasım 2010 / 23:30 Güncelleme: 18 Kasım 2010 / 23:38

İsveç'te, Amerika Birleşik Devletleri'nin Afganistan'da gerçekleştirdiği askeri operasyonlar ile ilgili gerçekleri sahibi olduğu internet sitesi Vikileaks'de açıklayan Julian Assange hakkında, tecavüz suçundan tutuklama kararı verildi. Assange'nin avukatı, yarın tutuklama kararına itiraz edeceğini açıkladı.

Stockholm savcısı, geçen Ağustos ayında İsveç'i ziyaret eden Julian Assange hakkında, iki kadının tecavüz suçlaması ile savcılığa başvurmaları üzerine, soruşturma başlatmıştı. Savcı Marianne Ny, bugün Assange hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını, sanığın ifadesini almak için arandığını açıkladı.

Julian Assange'nin avukatı Björn Hurtig ise müvekkili hakkında tutuklama kararı verilmesine yetecek delil bulunmadığını belirterek, karara yarın itiraz edeceklerini söyledi. Assange de kendisine yöneltilen tecavüz ve sarkıntılık suçlamalarını kabul etmemişti. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler