YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakim karşısına çıkan El-Zeydi'nin dayak yediği kesinleşti
Hakim karşısına çıkan El-Zeydi'nin dayak yediği kesinleşti
Hakim karşısına çıkan El-Zeydi'nin dayak yediği kesinleşti
19 Aralık 2008 / 16:59 Güncelleme: 19 Aralık 2008 / 00:00

ABD Başkanı George Bush’a ayakkabılarını fırlatan Iraklı muhabir El Zeydi’nin gözaltında dövüldüğü iddiaları doğrulandı. Muhabirin yakınları ise bugün, “Yeşil Bölge” önünde toplanarak, onun serbest bırakılmasını talep etti.


W. Bush’a ayakkabı attığı için bugün hakim karşısına çıktı. Yargıç Dia El Kinani, El Zeydi’nin yüzünde “yaralar” bulunduğunu açıkladı. Muntazar El Zeydi’nin, dayak nedeniyle resmi bir şikayette bulunmadığını söyleyen yargıç, muhabirin Başbakan Maliki’ye mektup yazarak “af” dilediğini de doğruladı.


Iraklı gazetecinin, yabancı devlet başkanına hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.


O KÖTÜ BİR ŞEY YAPMADI
El Zeydi’nin yakınları ise, gazetecinin tutulduğu cezaevi ve resmi binaların bulunduğu “Yeşil Bölge” önünde toplanarak, onun derhal salıverilmesini talep etti.


Kızkardeşi Ümmü Saad, “Kendisinden haber alamıyoruz, durumu nedir bilmiyoruz. O kötü bir şey yapmadı, tam tersine herkesi sevindirdi” dedi.


“Bush işgalcinin teki; kadınların dul, çocukların yetim kalmasının yegane müsebbibi” diyen Saad, “Kim olsa Muntazar’ın yaptığını yapardı” şeklinde konuştu.


Muntazar’ın ağabeyi Uday da kardeşinin özür dilediği yolundaki haberin asılsız olduğunu iddia etti. Uday, “Onun özür dilemesini istiyorlarsa önce serbest bıraksınlar da hürriyetine kavuştuktan sonra özür dilesin, baskı altında değil” dedi. NTV

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler