YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı adaylarına müjde! Kral Selman ek kontenjan sözü verdi
Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Kral Selman Bin Abdulaziz ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin hac için ek kontenjan talebi gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre Kral Selman, Türkiye'ye ek kontenjan sözü verdi.
Hacı adaylarına müjde! Kral Selman ek kontenjan sözü verdi
15 Nisan 2016 / 11:41 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 15:55

Türkiye'de hacca gitmek için başvuranların sayısı milyonları aştığı için Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan hükümetinden ek 40 bin kontenjan istemişti. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bütün hacı adaylarımızın bize gönül koyduğunu biliyorum. Çaresizlikten dolayı da çok üzüntü içindeyiz. İlave talebimiz oldu. Suudi Arabistan'dan ümitliyiz. Taleplerin olumlu karşılanacağını diliyoruz" demişti.

GÖRÜŞMEDE ELE ALINDI

Binlerce hac adayının beklediği ek kontenjan talebi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile yaptığı görüşmede ele alındı.

Erdoğan ve Görmez, Kral Selman'a Türkiye'nin ek kontenjan talebini anımsattı. Edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, Türkiye'nin talebine olumlu yanıt verdi. Gönderilecek hacı adayı sayısı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler