YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Güvenli bölge Esed sonrası için de zorunlu'
'Güvenli bölge Esed sonrası için de zorunlu'
12 Mayıs 2015 13:12
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Halid Hoca, "Güvenli bölgeler, Suriye halkının korunmasının yanı sıra Esed'in devrilmesi sonrası için de zorunlu" dedi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Halid Hoca, "güvenli bölgelerin" pek çok açıdan zorunlu olduğunu belirtti.

SMDK Başkanı Hoca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Güvenli bölgeler, Suriye halkının rejim güçleri, DAEŞ ve radikal grupların saldırılarından korunmasının yanı sıra Esed'in devrilmesi sonrası için de zorunlu" dedi.

ABD'ye gerçekleştirdiği son ziyarette, güvenli bölgenin yanı sıra Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), yerel meclisler ve geçici hükümetin güçlendirilmesi talebini dile getirdiklerini ifade eden Hoca, bunun halkın rejim güçlerinin bombalarından, DAEŞ'in ve radikal örgütlerin saldırılarından korunması için önemli olduğunu ifade etti. Hoca ayrıca,  Esed rejiminin yıkılması sonrasında güvenli bölgelerde atılacak adımların ve geçiş aşamasının, Suriye'deki tüm oluşumların katıldığı çoğulcu sivil bir devletin tesisi için önemli olduğunu vurguladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler