YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneydoğu'da terör saldırıları tüm gece sürdü
Güneydoğu'da terör saldırıları tüm gece sürdü
10 Ağustos 2015 07:21
Siirt'te bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kurtalan Jandarma Asayiş Komando Bölüğü Komutanlığına roketatarla saldırdı.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından saat 22.30 sularında, Kurtalan Jandarma Asayiş Komando Bölüğü Komutanlığı Nizamiyesine 50-60 metre mesafede bulunan koruluk alandan önce roketatarla, hemen ardından da uzun namlulu silahla saldırı yapıldığı belirtildi.

Roketatar mermisinin nizamiye kulesinin dış alt kısmına isabet ederek patladığı belirtilen açıklamada, nöbetçinin anında karşılık vermesi üzerine teröristlerin karanlıktan faydalanarak olay yerinden kaçtığı ifade edildi.

Olayda can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirilen açıklamada, faillerin yakalanması için Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle koordineli bir şekilde çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

- Siirt'te polise el yapımı patlayıcı ile saldırı

Ülkü Mahallesi'nde, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonları bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen bir grup, yola barikat kurarak trafiğe engellemek istedi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarılarına havaifişek, taş ve molotofkokteyli ile karşılık veren gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Bu arada grubun içinden bazı kişilerce polis zırhlı araçlarına atılan el yapımı patlayıcı infilak etti.

Olayda can kaybı veya yaralanma olmazken, gruptakiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

- Mardin

Nusaybin ilçesinde, bölücü terör örgütü PKK yandaşları, gündüz saatlerinde İpekyolu'nda anahtarlarını gasp ettikleri 4 tırdan birine gece saatlerinde molotofkokteyli atarak yakmak istedi.

Saldırıda tırın şoförün bulunduğu kısım alev aldı. Bu sırada araç içinde bulunan sürücü ise son anda kendini dışarı atarak yanmaktan kurtuldu.

Olay yerine gelen TOMA'nın ilk müdahaleyi yaptığı yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Yangında aracın ön kısmı kullanılamaz hale geldi.

- Şırnak

Cizre ilçesi Yafes Mahallesi'nde, bölücü terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri izinsiz gösteri düzenleyerek, kepçeyle Ebul-İz Sokak'ta hendek kazmak istedi.

Polisin müdahale ettiği grup, havaifişek ve molotofkokteyli ile karşılık verdi. Grup daha sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Çıkan olaylarda bir iş makinesi kullanılamaz hale geldi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler