YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gündemde PKK ile mücadele var.
Gündemde PKK ile mücadele var.
Gündemde PKK ile mücadele var.
21 Nisan 2008 / 08:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Türkiye ile Irak arasında bir süredir ara verilen güvenlik görüşmeleri yeniden başlıyor. Irak Genelkurmay Başkan Yardımcısı Hava Orgeneral Nasır Abadi bugün Ankara'ya geliyor. Gündemde PKK ile mücadele var.

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun'un davetlisi olarak Ankara'ya gelecek olan Abadi Anıtkabiri ziyaret edip, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile de görüşecek.

Ankara'daki toplantılarda PKK ile mücadele, örgütün Kuzey Irak'taki kampları, Türkiye'nin gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonların sonuçları, sınır güvenliği ve Irak güvenlik güçlerinin eğitilmesi konularının gündeme gelmesi bekleniyor.

Saygun 15 Ocak'ta Irak'ın başkenti Bağdat'a sürpriz bir ziyarette bulunmuş ve hem Iraklı muhatabı, hem de çokuluslu gücün Amerikalı komutanı David Petreus ile görüşmüştü.

Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık Haşimi de 30 Nisan'da İstanbul'a bir ziyaret gerçekleştirecek. Üst düzey temaslarda bulunması beklenen Haşimi ile de Irak'ın geleceği, petrol yasası, Kerkük referandumu konularının ele alınması planlanıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler