YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in iadesiyle ilgili ABD'den açıklama geldi
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili kendilerine sunulacak delillerin standartlara uygun olması durumunda bunun gereğini yapacaklarını söyledi.
Gülen'in iadesiyle ilgili ABD'den açıklama geldi
18 Temmuz 2016 / 13:58 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 16:36

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Brüksel’de, AB dışişleri bakanları toplantısına katılmasının ardından, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’yle ortak basın toplantısı düzenledi.

John Kerry, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ile ilgili bir soruya şu cevabı verdi:

"Gülen'le ilgili biz henüz bir iade talebi almadık. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyu önünde ABD'den Gülen'in iade edilmesini istedi. Ben, Türkiye Dışişleri Bakanı'na iadenin, uygun kanallarla yasal zeminde ve resmi olarak istenmesi gerektiğini söyledim. Bize gönderecekleri iade dosyasında, suçlama değil kanıt göndermeleri gerektiğini söyledim.

Bizim, birçok ülkedeki hukuk sistemlerine de uyan gerekli delilleri görmemiz gerekiyor. Deliller bu standartlara uyuyorsa, Türkiye ile olan iade anlaşmalarının gereğini yerine getirmemekte herhangi bir çıkarımız yoktur. Hiç resmi bir iade istenmedi. Hiç bu konuyla ilgili böyle deliller sunulmadı. Anlaşmaların önünde duracak herhangi bir şey yapmıyoruz."

 

AA

 // atak
Kırk yılda eğittikleri elemanı iki dakikada bize vermezler,,feto nun sayesinde adamlar kaç ülkeye girdi,...
19 Temmuz 2016 00:18
MÜTTEFİK E BAK
 // CEM
Bu nasıl müttefik?hala işi yokuşa sürüyor.İşiniz bitti artık bu adamla kullandınız olmadı.Yıllardır beslediğiniz yılanlar boşa gitti.Artık verin bu adamı da Türk halkı sizi müttefik sansın...
18 Temmuz 2016 Pazartesi 23:26
İhanetin delili-5
 // Rasim DUMAN
Böylece, ona aslında idamdan daha büyük bir cezâyı vermiş oluruz, hem Türkiye'de defnedilmesini ve hempalarının onun mezarını bir ziyâretgâh hâline getirmelerini önlemiş oluruz. Çok arzu eden, ABD'ye gider ziyâret eder. Kâfirleri dost edinmişti, bırakın "dostlarının" arasında kalsın, tepesinde kilise çanlarının sesini duysun kıyamete kadar....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 22:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler