YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den ABD'ye çağrı: Beni iade etmeyin! Hizmetinizdeyim
FETÖ Lideri Gülen, ABD'ye çağrı yaparak Erdoğan'ın kendisini iade konusunda ABD'ye ısrarına karşılık direnmesini söyledi
Gülen'den ABD'ye çağrı: Beni iade etmeyin! Hizmetinizdeyim
26 Temmuz 2016 / 01:00 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 07:03

Terör örgütü elebaşı Gülen, ABD'nin New York Times gazetesine kendi adıyla yazdığı makalede, ''Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, "hizmet" içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık.'' diyerek Obama yönetimine mesaj verdi.

Türkiye'de 1980 darbesi döneminde ve 28 Şubat sürecinde darbecilere yönelik iltifatları nedeniyle ağır eleştiri alan FETÖ elebaşı Gülen, hayatı boyunca darbelere karşı olduğunu, Türkiye'de son 40 yılda yaşanan darbelerde en çok zararı kendisinin gördüğünü ileri sürdü.

Yazısında Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Batılı ülkelere şikayet eden Gülen'in, ayrıca Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın FETÖ propagandası yapmakla suçladığı ve yalanladığı Uluslararası Af Örgütü'nün kötü muamele iddialarına atıf yapması dikkat çekti.

Darbeye teşebbüs edenlerin itiraflarını ve bağlantılarını inkar eden Gülen, Türkiye'ye iadesiyle ilgili olarak ABD yönetimine seslendi ve ''Erdoğan'ın istediğini verme arzusu anlaşılabilir ancak Amerika buna direnmeli.'' dedi.

FETÖ'nün kanlı darbe girişimi sırasında darbeye direnen 246 kişi şehit olmuş, binlerce insan da yaralanmıştı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, savcılık ifadesinde, rehin alındığı sırada, darbeci askerlerden Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'in, "Dilerseniz sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürürüz." dediğini aktarmıştı.

 // Mehmet Ali
HZ. ALLAH bunu sana elbetteki sual edecektir Hasbinallahi veni vel vekil...
26 Temmuz 2016 11:00
İSLAMIN ILIMLI VE ILIMSIZ AYRIMAK
 // ismail emre
İslamı yanlış anlayabilirsiniz
İslamı yanlış uygulayabilirsiniz
İslamı yanlış savunabilirsiniz

Ama islamı ılımlı ılımsız olarak ayıramazsınız..!

Bazı İnsanların islamı bir bütün olarak değerlendirmeyip işine geldiği gibi yorumlayıp kullanmasından kaynaklanan bir durumu cımbızla Alıp Bu duruma göre fetva veren Fetoş, İslamı katogorilere ayırarak islamın bütünlüğünü bozmaya çalışıyor!

Çünkü amacı islamı yanlış anlayan,uygulayanlar ile bir derdinin olmamasıdır..!Tam da amacına hizmet ede...
26 Temmuz 2016 Salı 10:59
 // Osmanbey
Sen zaten doğduğundan buyana onların emrindesin. Üstün gayret ve hizmetlerinden ötürü , vatikan tarafından kardinalliğe terfi ettirildin . Senin peşinden giden aklıevvellere ne demeli. Onlarda seninle aynı kefedeler. Yaradan Rabbim e havalesiniiz. O neylerse güzel eyler...
26 Temmuz 2016 10:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler