YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gövde gösterisi yapayım derken rezil oldu!
Rusya, bir füze denemesi sırasında yanlışlıkla kendi köyünü vurdu. Olayda dört daire ve başka bir binanın çatısı hasar gördü.
Gövde gösterisi yapayım derken rezil oldu!
16 Aralık 2015 / 21:37 Güncelleme: 16 Aralık 2015 / 21:41

Rusya bir füze denemesi sırasında yanlışlıkla kendi köyünü vurdu. Olay sonrası bir binada yangın çıktı. İnsanlar tahliye edildi.

Rus medyasının haberine göre füze parçasının isabet ettiği Nyonoksa köyündeki üç katlı binada yangın çıktı ama bina sakinleri zamanında tahliye edildi.

BİR BİNA HASAR GÖRDÜ

Olayda dört daire ve başka bir binanın çatısı hasar gördü. Olayın yaşandığı köyün bir Rus deniz üssü yakınında olduğu öğrenildi.

DENİZDEN SURİYE'Yİ VURMUŞTU

Rusya, Hazar Denizi'nden Suriye'deki hedeflere cruise füzeleri ateşlemişti. Hazar Denizi'nden ateşlenen füzeler Suriye lideri Beşar Esad'ın hükümet güçleriyle mücadele eden isyancıları hedef aldı.

ABD 4 FÜZENİN İRAN'A DÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI

Rus savaş gemileri ilk kez Ekim ayında Hazar'dan 1,500km uzaktaki hedeflere saldırı başlattığında, ABD yetkilileri dört füzenin İran'a düştüğünü söylemişti.

BU İDDİA DOĞRULANDI

Ancak iddia bağımsız kaynaklarca onaylanmadı. Rusya bu ayın başlarında, Rakka'daki IŞİD militanlarını hedef alarak, Akdeniz'deki bir denizaltıdan Kalibr model cruise füzeleri ateşlediklerini söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler