YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gösteriler hala sürüyor
Gösteriler hala sürüyor
05 Haziran 2010 21:19
Dünyanın her yerinde İsrail despotluğuna tepkiler sürüyor

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından İngiltere'nin başkenti Londra'daki protesto gösterileri sürüyor.

İngiliz Başbakanlık konutu önünde buluşan binlerce kişi, ellerinde ''Suçlu İsrail'', ''Gazze'ye yönelik ablukaya son'', ''Filistin için özgürlük'' yazılı çeşitli pankartlar taşıdı ve Londra'nın ünlü Trafalgar Meydanından geçerek, İsrail'in Londra Büyükelçiliği önüne kadar yürüdü.

Büyükelçilik binası önünde sloganlar atan ve konuşmalar yapan kalabalığın arasında çok sayıda Türk vatandaşının olması ve kalabalığın arada sırada ''Türkiye'' diye tezahürat yapması dikkati çekti.

Olaysız geçen protesto, İsrail Büyükelçiliği önünde son buldu.

İsrail'in yardım filosuna saldırısının ardından, İngiltere'nin başkenti Londra'da hafta boyunca Başbakanlık konutu ve İsrail'in Londra Büyükelçiliği önünde çeşitli protesto gösterileri yapıldı. 

İngiltere Başbakanı David Cameron, İsrail'e Gazze'ye yönelik ablukaya son vermesi çağrısında bulunmuş, ölümlerle sonuçlanan İsrail'in yardım filosuna saldırısının ''kabul edilemez olduğunu'' söylemişti. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler